امروزه رقابت میان فروشگاههای مختلف برای جذب مشتری افزایش یافته است و دیگر قیمت پایین محصولات تنها عامل مؤثر در خرید مشتریان نیست.

یکی از عواملی که تأثیر بسیار زیادی در جذب مشتریان به یک فروشگاه دارد، نحوه‌ی چیدمان محصولات مختلف در آن فروشگاه است. درباره‌ی چگونگی چیدمان محصولات در یک فروشگاه نکات زیادی مطرح می‌شود که در این مقاله سعی می‌شود به تعدادی از آنها که بیشترین تأثیر را در بالا بردن فروش دارند، اشاره شود.

با افزایش تعداد کالاهای ارائه شده توسط کارخانه های مختلف، نحوه چیدمان کالاها تأثیر مستقیم بر روی میزان فروش و رضایت مشتریان دارد. صاحبان این مشاغل با علم به این موضوع و به منظور افزایش فروش خود به قفسه بندی فروشگاهی روی آوردند. قفسه بندی فروشگاهی باعث ایجاد نظم بیشتر در فروشگاه و دسترسی راحت تر مشتریان به کالاها می شود. همچنین با ایجاد تنوع زیاد در قفسه بندی فروشگاهی و چیدمان مناسب کالاها بر روی این قفسه ها ، بر میزان زیبایی فروشگاه می افزاید.

فروشگاهی را نمی توان دید که از قفسه بندی فروشگاهی بهره نبرده باشد. همچنین فروشگاه ها در قسمت های مختلف خود از انواع قفسه بندی در سبک های دیگر نیز استفاده می کنند. بطور مثال در قسمت انبارهای خود از قفسه بندی انباری، پیچ و مهره ای بهره می برند.

سیستم قفسه بندی فروشگاهی بطور معمول در سبک های یک ردیفه و دو ردیفه که سرلاین های مختلف به آن وصل می شوند ساخته می شوند و استفاده آنها بیشتر برای کالاهای سبک و معمولی که با دست به راحتی جابجا می شوند می باشد.

قسمت های مختلف قفسه بندی فروشگاهی را به بصورت زیر می توان توصیف کرد :

  • ستون قفسه بندی فروشگاهی

  • بازو قفسه بندی فروشگاهی

  • پوشش پشت قفسه بندی فروشگاهی

  • پانل کف قفسه بندی فروشگاهی

  • کتیبه جلو قفسه بندی فروشگاهی

از مزیت های سیستم قفسه بندی فروشگاهی می توان به نصب آسان و سریع ، تنظیم طبقات در فواصل مختلف و حذف ستون در پیشانی قفسه بندی اشاره کرد.

بطور معمول قفسه بندی فروشگاهی در سه نوع زیر ساخته می شود:

  • دیواری

  • قفسه خود ایستا دوطرفه

  • قفسه خود ایستا یک طرفه

از تاثیرات کاربردی چیدمان در فروش بهتر محصولات فروشگاهی سوپرمارکتی عبارتند از :

۱- دیده شدن بهتر :
مشتری باید تمام محصولات ما را ببیند و حق انتخاب داشته باشد. اگر كالايى در فروشگاه شما به فروش نمي رسد بايد جاى آنرا عوض كنيد.

۲- لمس بهتر کالا توسط مشتری :
مشتری باید بتواند با حس لامسه خود محصول را حس کند، پس محصول را جایی قرار دهید که مشتری بتواند آن را بردارد و لمس کند.

۳- آرامش:
مشتری در فضایی منظم دارای حس آرامش بیشتری خواهد بود و زمان بیشتری را در آنجا سپری خواهد کرد.

۴- مقایسه:
کالاهای مشابه را در کنار هم قراردهید تا مشتری بتواند دو یا چند کالا را باهم مقایسه نماید.

۵- تاریخ انقضا:
در زمان چیدمان محصول به تاریخ آنها توجه کنید و در صورت نیاز تاریخ های قدیمی تر را در دسترس قرار دهید و این یعنی پیشگیری از ضایعات و مرجوعی ها.

۶- موجودی:
در زمان چیدمان از موجودی کالا مطلع شویم. این کار به سفارش گیری و فروش بیشتر شما کمک میکند.

۷- بهبود فضا:
در چیدمان، فضای کالا را در قفسه ها بهبود بخشیم و از فضا بصورت بهینه استفاده کنیم.

۸- سلامت:
در چیدمان به سالم ماندن بسته بندی محصولات توجه کنیم.

۹- میزان فروش:
در چیدمان از میزان فروش انواع محصولات مطلع گردیم.که این امر در برنامه ریزیهای فروش به کمک ما می آید و میتوان کالاها را از نظر میزان فروش و یا حتی فصلی بودن بررسی کرد.

۱۰- خط دید:
در چیدمان محصولات با توجه به بازار هدف آن محصول باید خط دید را رعایت کنیم. بطور مثال محصولات بازی یا تنقلاتی مربوط به کودکان نباید در فضاهایی بسیار بالا قرار بگیرد و حتما در فضایی باشد که خط دید آنها را شامل شود.

۱۱- رنگ ها:
از جادو و ترکیب رنگ ها نباید غافل باشیم و چیدمانمان به صورتی باشد که یک ترکیب دلنشین را ایجاد کند.

۱۲- عدم دپوی محصولات در انبار :
چیدمان حتی به ما این کمک را میکند که از دپوی کالا در انبار جلوگیری کنیم و محصول را از انبار به داخل قفسه منتقل کنیم.

۱۳- ایجاد شوق خرید:
مشتری با فراهم بودن شرایط فوق به علت حس احترامی که به وی القا می شود شرایط ذهنی آرام و آماده ای را برای خرید خواهد داشت.

۱۴- کاهش دزدبری:
با چیدمان منظم و مرتب در صورت کسر یک محصول از قفسه، با یک دید سطحی متوجه خواهیم شد و نیازی به آمار گیری ندارد.

تمام موارد ذکر شده بالا از تاثیرات داشتن یک قفسه بندی درجه یک فروشگاهی و سوپرمارکتی است.اگر شما هم به دنبال دسترسی به این ویژگی های کاربردی هستید می تواند با مشاوران ما در شرکت پروشلف در تماس باشید.

 

 

برچسب ها : تگ ثبت نشده است